Utvalgte innlegg · · 1 min lesing

Tom Anker Skrede blir direktør for Visit Northwest

Tom Anker Skrede blir direktør for Visit Northwest
Tom Anker Skrede, reiselivsjef i Visit Northwest. Foto: Eline Karlsdatter Fladseth

Tom Anker Skrede er ansatt som reiselivsdirektør for det fylkesdekkende destinasjonsselskapet Visit Northwest. Med denne ansettelsen legger styret grunnlaget for en tydelig kommersiell satsing og videreutvikling av reiselivet i Møre og Romsdal.

Etter en grundig prosess har styret valgt Skrede til å lede selskapet inn i neste fase. Han har vært reiselivssjef på Sunnmøre siden 2017 og har opparbeidet sterk tillit i næringen gjennom dokumenterte resultater og evne til å samle aktører.

Tydelig kommersiell retning

Visit Northwest markerer starten på en ny og mer markedsorientert tilnærming. Selskapet skal styrke arbeidet med vekst, besøksforvaltning og helårlig verdiskaping.

– Vi har søkt en leder som kombinerer solid bransjeforståelse med sterk kommersiell gjennomføringsevne. Tom har vist evne til å samle næringen og skape resultater. Han har den strategiske tyngden som kreves for å utvikle Visit Northwest til en ledende reiselivsaktør, sier styreleder Stephen Meinich-Bache.

Tettere på næringen

Visit Northwest skal utvikles i tett samarbeid med bedriftene i regionen. Målet er økt verdiskaping gjennom relevante markedspakker og løsninger som gir tydelig effekt for medlemmene.

– Vi skal være en aktiv og verdiskapende partner for næringen. Med bedre innsikt, målrettet markedsarbeid og effektive digitale verktøy skal vi bidra til at Møre og Romsdal tiltrekker seg riktige gjester til riktig tid. Ambisjonen er å bygge et moderne destinasjonsselskap som leverer bærekraftig vekst i hele fylket, sier Tom Anker Skrede.

Sterk regional tilstedeværelse

Selskapet har kontorer i Ålesund, Molde og Kristiansund. Skrede vil nå videreutvikle organisasjonen med kompetanse innen analyse, kommersiell utvikling og salg for å styrke regionens konkurransekraft.

– Jeg ser frem til å ta fatt på oppgaven sammen med teamet. Målet er å skape økt aktivitet, sterkere lønnsomhet og mer helårsturisme for våre partnere, avslutter Skrede.

💡
Visit Northwest er partner i landsdelsselskapet Fjord Norge AS (Fjord Norway) som er det offisielle turistrådet for de tre fylkene på Vestlandet. Fjord Norge AS eies av nærmere 200 reiselivsbedrifter i landsdelen, inkludert de tre fylkeskommunene på Vestlandet.